úvod

Vítejte na stránkách věnovaných svaté Anežce České.

Tyto stránky vznikly společnou péčí Arcibiskupství pražského, Rytířského řádu Křižovníků s červenou hvězdou a Kolegiátní kapituly Všech svatých na Hradě Pražském, kteří si přejí, aby jméno svaté Anežky České nebylo spojováno pouze s naší středověkou historií nebo s pádem komunistické diktatury v naší zemi  na konci roku 1989.

Svatá Anežka je obdivuhodná žena, která ve svém životě zažila a prožila mnohé situace, které zažívá a prožívá i současný člověk jednadvacátého století. A proto jsme přesvědčeni, že právě ona může být velmi efektivní přímluvkyní v našich soukromých i veřejných záležitostech.

Na těchto stránkách nechceme uvádět historická data a jiné údaje, které si můžete vyhledat jinde. Rádi bychom, abyste zde našli informace o událostech, které se týkají svaté Anežky České a kterých se můžete zúčastnit i vy sami. Tak, aby svatá Anežka byla součástí našeho života.

Uvítáme Vaše informace, odkazy na probíhající akce, fotografie a vše co nám poskytnete abychom to mohli zveřejnit i pro další zájemce.

Litanie_ke_sv._Anežce České

ke stažení:

plakát k výroči

kalendář akcí